Sportovní pružiny

Jak vybrat správně podvozek ( pružiny+tlumiče), využití > běžné ježdění, sport - trénink, rallye, okruh
admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Sportovní pružiny

Příspěvekod admin » 13 pro 2012, 11:35

Jaký máte názor na použití sportovních pružin na sériových tlumičích? Měl jsem to takto na minulém autě, snížení bylo cca 40mm a tlumiče odešly dost rychle.

Berry
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní pružiny

Příspěvekod Berry » 15 pro 2012, 22:34

Pamatuji si na jedno téma na CorsaClubu a na TigraForum, kde se probírala tato problematika. Zmiňovalo se dle zkušeností uživatelů i obecně doporučováno, že pokud se někdo rozhodne jít touto cestou, tak snížení na jedné nápravě, pokud je použito pouze pružin, tak by mělo být maximálně 40mm. Použitím pružin 55mm, 60mm nebo dokonce 70mm na seriový tlumič, tak může dojít i k destrukci např. horního uložení tlumičů, a k rychlejšímu opotřebení nebo nefuknčnosti tlumiče ani nemluvě.
Pokud se jedná o optickou úpravu a není s použitím pouze pružin zamýšleno sportovního užívání, tak je dobré kombinovat "kity" pružiny se snížení od 15mm do 35mm.
Nedalo mi to a jednou jsem zakoupil pružiny 40mm/40mm použity na zánovních tlumičích, opravdu šlo jen o optickou úpravu s jízdni vlastnostmi a chování resp. poskakováním na nerovnostech ani nemluvím, následně byl zakoupen pevný sportovní podvozek, který obsahoval sportovní tlumiče i pružiny 60mm/40mm, instalací tohoto podvozku bylo docíleno značně lepších vlastností, ale jelikož nešlo o nijak renomovanou společnou, se kterou jsem měl tu čest na jednom z mých prvních aut a jednalo se o tréninkovou verzi sportovního podvozku KONI.
Na závěr bych chtěl dodat, zda zvolit sportovní pružiny, sportovní podvozek - pevný, výškově, tuhostně stavitelný, dále pak můžeme dělit na závodní a tréninkové. Ale o tom asi až v jiných tématech a případných dotazech :)

Zpět na “Podvozek”